YAZ AYLARINDA D3 VİTAMİNİ KULLANIMINI İHMAL ETMEYİN

YAZ AYLARINDA D3 VİTAMİNİ KULLANIMINI İHMAL ETMEYİN

D3 vitamini eksikliği tüm dünyada ve ülkemizde yaygın olarak görülmektedir. Yaşımız ilerledikçe D vitamini ihtiyacımız da artmaktadır. Vücut D3 vitaminine her yaşta ve her koşulda ihtiyaç duymaktadır. Özellikle güneş ile yeterince depolanamadığı durumlarda dışarıdan takviye olarak alınması gerekebilir.

AksuVital Kimya Mühendisi Dr. Ebru Koç: “D3 vitamini bilinenin aksine sadece kış mevsiminde değil yaz aylarında da kullanılmalı. Özelikle güneş ile alınan D3 vitaminin vücuttaki etkisi artacağı için yaz aylarında kullanımına ara verilmemelidir. Yapılan araştırmalarda ülkemizde özellikle Ege ve Akdeniz Bölgesinde yaşayan insanlarda da D3 vitamini eksikliği görülmüştür. Bu da bize gösteriyor ki sadece güneşten alınan D3 Vitamini vücudun ihtiyacını karşılamayabilir. Bu sebeple gıdalar üzerinden de destekleyebiliriz ve dışarıdan gıda takviyesi kullanımı da yapabiliriz. D3 vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, normal dişlerin ve normal kas fonksiyonlarının korunmasına katkıda bulunur. D3 vitamini çocuklarda normal büyüme ve kemik gelişimi için gerekli olup hücre bölünmesinde görevi vardır. 

Aynı zamanda D3 vitamini kemik sağlığının korunmasına, kan kalsiyum düzeyine, kalsiyumun ve fosforun normal emilimine katkıda bulunur. Eksikliğinde yorgunluk, halsizlik gibi belirtiler görülmesi olasıdır.  

Mevsim geçişlerini daha rahat atlatmanız, kendinizi daha dinç ve güçlü hissetmeniz için D3 Vitaminini hayatınızdan eksik etmeyin. AksuVital D3 Softjel zeytinyağı ile emilimi hızlandırılmış formülü ile D vitamini ihtiyacınızı karşılayacaktır.”

Sağlık