Stephen Curry Yeni Sezon Hazırlıklarını Sürdürmeye Devam Ediyor

Stephen Curry Yeni Sezon Hazırlıklarını Sürdürmeye Devam Ediyor

Stephen Curry Yeni Sezon Hazırlıklarını Sürdürmeye Devam Ediyor

Curry özellikle 2014 yılıyla beraber popülerliğini arttırmış bir NBA sporcusu olarak hafızalara kazınmıştı. 2014-15 NBA sezonu başladığında, birçok kişi Golden State Warriors yıldızı Steph Curry’nin bir sezonluk harika olduğunu düşündü. Ne de olsa NBA’deki ilk tam kampanyasını yeni tamamlamıştı. Ancak Curry, basketbol sahasına ve tarih kitaplarına ait olduğunu çabucak kanıtladı. Curry, yıl boyunca Warriors’ı NBA’in en iyi 67-15’lik rekoruna taşıdı. Ayrıca takımını 40 yıl aradan sonra ilk kez NBA şampiyonluğuna taşıdı. Pek çok taraftar ve analist, Curry’nin ligdeki en yetenekli ve dinamik oyunculardan biri haline geldiği konusunda hemfikirdi. Bahis siteleri

Takas Dönüm Noktası Oldu

2014-15 NBA sezonu başladığında, birçok kişi Golden State Warriors yıldızı Steph Curry’nin bir sezonluk harika olduğunu düşündü. Ne de olsa NBA’deki ilk tam kampanyasını yeni tamamlamıştı. Ancak Curry, basketbol sahasına ve tarih kitaplarına ait olduğunu çabucak kanıtladı. Curry, yıl boyunca Warriors’ı NBA’in en iyi 67-15’lik rekoruna taşıdı. Ayrıca takımını 40 yıl aradan sonra ilk kez NBA şampiyonluğuna taşıdı. Pek çok taraftar ve analist, Curry’nin ligdeki en yetenekli ve dinamik oyunculardan biri haline geldiği konusunda hemfikir.

4. NBA Şampiyonluğu Geldi!

Kısa süre önce 4. NBA şampiyonluğunu kazandı ve birkaç yeni lig rekoru kırdı. ESPN istatistiklerine göre, Curry bu yılki finallerde 402 puan aldı. Bu, maç başına 30 puandan fazla, ikinci sırada bitiren LeBron James’ten ve ikinci olan Russell Westbrook’tan yaklaşık 50 puan daha fazladır. Curry, bir sezonda diğer tüm oyunculardan daha fazla gol atmasının yanı sıra, bu yılki playofflarda üst üste dört maçta 55+ sayı atarak Michael Jordan’ın rekorunu da egale etti. Jordan, Curry’den farklı bir takımda oynamasına rağmen, hala Ürdün’ün üç sayı yüzdesi (en az 50 deneme) için tek sezonluk rekorunu elinde tutuyor. Ne kadar yetenekli olduğunu açıkça gösteren Curry, bu yıl boyunca çarpıcı bir şekilde gelişti.

Spor