Roger Federer Kimdir

Roger Federer Kimdir

Roger Federer Kimdir, Başarıları

Roger Federer, 17 Ağustos 1981 tarihinde Basel’de dünyaya gelmiştir. Federer, küçük yaşlarda tenis oynamaya başladı. Federer, babasının da tenis tutkusuyla ilgilendiği için, tenis oynamaya karar vermiştir. Federer, 14 yaşında profesyonel oyuncu oldu. Federer, kariyerindeki başarılarına baktığımızda, 17 yaşında dünya yıldızı oldu. Federer, 2004 yılında Wimbledon’da şampiyon oldu. Federer, 2006 yılında Fransa A Open’da şampiyon oldu. Federer, 2007 yılında ABD A Open’da şampiyon oldu. Federer, 2009 yılında Wimbledon’da şampiyon oldu. joybet

Federer, 2010 yılında Fransa A Open’da şampiyon oldu. Federer, 2012 yılında Wimbledon’da şampiyon oldu. Federer, 2017 yılında ABD A Open’da şampiyon oldu. Roger Federer, tenis sporunun en başarılı isimlerinden biridir. Federer, 23 Grand Slam şampiyonluğa sahiptir. Federer, tenis dünyasında en çok zafer kazanan sporcular arasında yer alır. Federer, tenis kariyerindeki başarıları sayesinde, birçok kez “Dünyanın En İyi Tenis oyuncusu” unvanını kazandı. Federer, birçok spor dergisi tarafından da “En İyi Tenisçi” seçildi. Federer, tenis dünyasında saygın bir yer edinmiştir.

Roger Federer, 7 kere Wimbledon’da şampiyon olmuş, 23 kere Grand Slam şampiyonu olmuş bir tenis oyuncusudur. Federer, dünya genelindeki en başarılı tenisçidir. Federer, annesi ve babası vasıtası ile tenis oyununu çok erken yaşta öğrenmiştir. Federer, ilk profesyonel maçını 1998 yılında gerçekleştirmiştir. 1998 yılında ikinci profesyonel maçını ise 1999 yılında oynamıştır. 2000 yılında ilk kez Wimbledon’da babası vasıtası ile final oynamıştır.

Spor