Oto Çekici Hizmeti Nedir

Oto Çekici Hizmeti Nedir

Sürücüler araçları ile seyir halinde iken olumsuz bir çok durumla karşılaşabilmektedir. Kimi zaman istenmeyen kazalar yaşanabileceği gibi kimi zamanda bilinmedik araç arızaları yaşanır. Bu durumda elbette çaresiz değilsiniz. Yapmanız gereken hemen en yakındaki oto çekici hizmeti veren firmayı bulup ondan destek almaktır. Çekici hizmeti veren firmalar sadece araç çekme hizmeti vermez. Yol yardım, akü takviyesi, lastik değişimi, gibi hizmetleride bulunmaktadır. Her şehirde bu hizmetleri sağlayabilecek bir çok profesyonel firma bulunur. 

Acil Oto Kurtarıcı Çağırın

Aracınızla bilinemdik yollara girebilir veya gecenin bir saatinde bir yerde aracınızla mahsur kalabilirsiniz. Aracın bulunduğu yerde kurtarılması gerekebilir. Her olumsuz durumda araç düz bir zeminde olmayabilir. Bazen vinç yardımı ile bazen de çekme halatalı ile aracın kurtarılması gerekir. Oto kurtarışlarda genelde gerekli tüm donanım bulunur. Çekici firmasını aradığınızda yaşadığınız sorunu detaylı bir şekilde anlatınız. Bu gibi durumlarda yol yardım hizmeti yerine kurtarıcı desteği almanız gerekir. Yanınıza yanlış bir ekibin gönderilmemesi için sorunu doğru aktarın. 

7/24 Yol Yardım

Yol yardımdaki genel amaç çalışmayan aracın sorununu anlayıp ve gidermektir. Yolda seyir sırasında araçta bir arıza oluşabilir ve yürümez hale gelebilir. Bu durumda anlayabildiniz kadar aracınızı kontrol edin. Kaputunuzu açın ve kopan, çıkan veya kırılan bir akşam oda parça olup olmadığından emin olun. Gözle görülen noktalarda sizin yapabileceğiniz bir müdahale varsa gerekeni yapın. Şayet hiç bi sorun görmüyorsanız ancak yinede aracınız çalışıyorsa yol yardım ekibini arayınız.

Akü Takviye Hizmetleri

Akü kaynaklı sorunlar otomobillerde sıkça görülür. Bu sorundan kurtulmak diğer arıza çeşitlerine göre daha kolaydır. Akünün şarj ve marj görevine engel olması nedeni ile araç stop eder ve çalışmaz. Akü bağlantıları kopmuş olabileceği gibi akünüz bitmiş de olabilir. Yapmanız gereken arızalı aküyü değiştirmenizdir. Yolda seyir sırasında bu sorunu yaşamanız durumuda ise akü takviye hizmeti veren acil yol yardım ekiplerini aramanızdır. 

Yol yardımı aramadan önce çevrenizde bulunan diğer araç sahiplerinden yada ticari hizmet veren taksicilerden bu hizmeti ücreti karşılığında alabilirsiniz. Şayet seyrek araç ve insan bulunan yerlerde kaldıysanız en yakın akü takviye firmasını aramanız gerekir. 

Genel Kültür