Online Resim Yükleme Sitelerinin Avantajları

Online Resim Yükleme Sitelerinin Avantajları

Resim yükleme sitelerinin kullanılmasında belli bir avantaj vardır. Bu sitelerin kullanımı, telefon, tablet ya da bilgisayarda bulunan galerideki resimlerin biraz daha azalıp, telefonda kullanım yerinin daha fazla olmasını sağlar. İnternet üzerinden resim yükleme siteleri sosyal medya sitelerine benzer. Fakat sosyal medya sitelerinde uzun soluklu saklama garantisi verilemez. İnternet üzerinden yükleme yapılan resimlerde ise oldukça uzun süreli saklama garantisi vardır. Kişi siteye üyelik yapıp, resimlerini silmediği takdirde uzun sürelerce ve hatta ömür boyunca resimler saklanabilir. Üye olunmadan yapılan yüklemelerde ise yalnızca 6 ay boyunca saklama süresi bulunur. İnternet sitesinden yükleme yapılmasının bir avantajı da albüm oluşturulabilmesidir. Siteye yüklenen fotoğraf ya da resimler dahilinde albüm oluşturulabilir, oluşturulan albüm cihaza indirilebilir.

Yüklemesi Yapılmış Olan Resimlerin Takibi

Ücretsiz resim yükle ya da resim yükle butonuna tıklandıktan sonra sisteme yüklenen resimlerin belirli bir takip aşaması vardır. Bu resimlerin takibi için ise bir hesap oluşturulması gerekir. Hesap oluşturulduktan sonra yüklenmiş olan her bir resim için kaç tık veya kaç izlenim aldığı gözlemlenebilir. Bu da hesaptaki resimler kısmından yola çıkılarak gözlemlenir. Ayrıca yüklemesi yapılmış olan fotoğraflara yükleme esnasında efekt ekleme, resimlerin çözünürlük ya da kalitesinin arttırılması gibi özellikleri de mevcuttur. Resimler tekrar herhangi bir cihaza indirilirken efektli ya da efektsiz indirilebilir. Bu esnada her türlü resmin takibinin yapılması, mevcut hesap dahilinde gerçekleştirilebilir.

Resim Yükleme Sitelerinin Aplikasyonları Var Mıdır?

Resim yükleme sitelerinde aplikasyon unsuru belirsizdir. Yani bir sitenin aplikasyonu var, IOS ya da Android sürümlerde cihaza indirilebilirken bazı uygulamalar bu özelliği taşımaz. Fakat aplikasyonu bulunan sitelerin hem internet sayfası hem aplikasyonu bulunur. Bu unsurun kullanılabilmesi kişinin kendi tercihine bağlıdır. Bilgisayar üzerinden siteler ile erişim sağlanması daha kolayken tablet, telefon gibi cihazlarda uygulama kullanılması daha da kolay olacaktır. Sitelerin sürümünü sunmuş oldukları uygulamalarında kullanışları sayfaların kullanışı ile aynıdır. Yalnızca bilgisayar üzerinden ya da siteye giriş üzerinden yapılan kullanım ile uygulama üzerinden yapılan kullanımın dizaynları farklıdır.

Teknoloji