Okan Hakay Konuştu

Okan Hakay Konuştu

Okan Hakay Konuştu

A Milli erkek hentbol antrenörü Hakay , “Kısa vadedeki en önemli hedef 2024 Avrupa Şampiyonası’nda oynamak. Bu nedenle bu iki turnuvada kazanacağımız bir galibiyet bize yüzde 60-70’lik bir kapı açacağını düşünüyorum. Avrupa Şampiyonası kapılarının yüzde yüz’ü” dedi.

Milliler daha sonra 16 Ekim’de Van’da Kuzey Makedonya ile oynayacak. A Milli erkek hentbol takımının başantrenörü Hakay, Ankara’da THF Stadı’nda düzenlenen hazırlık kampında medyaya önemli bir döneme girdiklerini belirterek, “Genç ve dinamik bir kadromuz olduğunu düşünüyorum. Takım sakatlıklarımız var 3-4 oyuncumuz da hastalıktan dolayı antrenman yapamıyor Bunların farkındayız Portekiz ve Makedonya’nın en az 1 galibiyet almasını bekliyoruz.

Biz de bunun için elimizden geleni yapacağız Özellikle hücumda ve savunmada üzerinde çalışmamız gereken bazı şeyler bulunuyor Şu anda bazı insanlar sakatlıklarla ana kadronun dışında takviyeler şarttır. Yerlerine bazı oyuncuları koymaya çalışacağız. Eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz, özellikle bire bir Hücumda ve bire bir savunmada kendimizi geliştiriyoruz Ardından takım hücumuna ve takım savunmasına geçeceğiz. Sanırım bol zamanımız var.

Okan, Portekiz’in son yıllarda kulüp ve ülke bazında kaydettiği inanılmaz atılımları hatırlatarak, “Bunun farkındayız ama yetersiz olduğumuzu da düşünmüyoruz. Mücadelemizi sonuna kadar göstermeliyiz. Zor bir oyun bizi bekliyor hücumda ve savunmada daha akıllı ve etkili oynamamız lazım akıllı oynayabilirsek oyuna ortak olacağımızı düşünüyoruz orda da dayanıklılık bence orda da önemli Oradaki oyuncu kadromuz direnç sağlayabilir, maçı sonuna kadar yakalayabileceğimizi düşünüyorum” dedi. Deneme bonusu

Spor