Milli Takım Teknik Direktörü Bıçak Altına Yattı

Milli Takım Teknik Direktörü Bıçak Altına Yattı

Milli Takım Teknik Direktörü Bıçak Altına Yattı

Milli Takım’ın eleştirilen teknik direktörü Stefan Kuntz’un sağlık durumu ile ilgili gelişme yaşandı. Milli Takım Teknik Direktörü bıçak altına yattı. Yapılan açıklamaya göre operasyon son derece başarılı geçerken kısa süre içerisinde hocanın ayaklanması bekleniyor. TFF’de konu ile alakalı bir geçmiş olsun tweeti paylaştı. Hocanın bir an önce iyileşmesini dileyen mesajla birlikte moral verilmiş oldu. Stefan Kuntz ise iyileşene kadar bulunduğu yerden çalışmalara devam edecek. Önümüzdeki Avrupa Şampiyonasına katılmak zorunda kalan Türkiye Milli Takımı, başarılı sonuçlar alamadığı takdirde takımdan ilk olarak Stefan Kuntz’un ayrılması bekleniyor. Hamit Altıntop hocanın arkasında durduklarını ve güvendiklerini verdiği her demeçte bildirirken vatandaşlar Hamit Altıntop’un da görevinden istifa etmesini istiyor. Türkiye Milli Takım maçlarını Joybet tv aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Hamit Altıntop eleştirilerin odağında bir isim olarak son verdiği röportajlarda üzerindeki stresi net bir şekilde gösterdi. Maç sonrası açıklama yaparken masaya eliyle vurarak sözlerini sert bir şekilde ifade etmesi, omuzlarındaki baskıyı gösteriyor. Bunun yanı sıra vatandaşlar, futbolun başına daha deneyimli bir kişinin geçmesini istiyor. Hamit Altıntop’un futbolculuğu bıraktıktan sonra bir anda büyük bir görevi üstlenmesinin doğru olmadığını ve Türkiye’de çok daha tecrübeli kişilerin bu görevi iyi bir şekilde yerine getirebileceklerine inanıyor. Türkiye Milli Takımı’na Alman kültürünü aşılamaya çalışan bu oluşumun şimdiye kadar başarılı olmadığı net bir şekilde ortada bulunuyor.

İlk Hedef Fatih Terim Olacak

Milli Takım’da olası hoca değişikliğinde ilk hedef Fatih Terim olacak. Büyük kariyerli hocalar arasında şu an itibariyle takım çalıştırmayan Fatih Terim, olası Stefan Kuntz ayrılığı ile birlikte takımın başına geçebilir. Şenol Güneş ismi de Milli Takım ile birlikte çok anılıyordu ancak, tecrübeli hocanın Beşiktaş ile anlaşması ile birlikte gözler tekrar Fatih Terim’e çevrildi. Bu adayların yanı sıra Abdullah Avcı’nın Trabzonspor’dan ayrılması halinde o da listede bulunan hocalar arasında. Trabzonsporla birlikte son maçlarda istediği sonucu alamayan Abdullah Avcı son açıklamaları ile birlikte vedanın sinyalini vermişti. Bazı taraftarların ve yönetimin arkasında durması ile birlikte kararından şimdilik vazgeçen Abdullah Avcı, kötü gidişatın sürmesi halinde hızlı bir ayrılık yaşayabilir.

Trabzonspor yönetimi ise ani bir Abdullah Avcı ayrılığı ile birlikte hazır olmak için teknik direktör adaylarını belirlemeye başladı. Farklı planlar için oluşturulan acil eylem planları sayesinde, takımı teknik direktörsüz bırakmadan ligde en iyi şekilde sıralama almak istiyor. Stefan Kuntz ise Türkiye Milli Takımı’nda son derece mutlu olduğunu ve başarılı olmak için elinden geleni yaptığını belirtiyor. Çok kariyerli oyunculardan oluşan bir oyuncu grubuna sahip olduğunu belirten tecrübeli hoca, doğru sinerjinin yakalanması ile birlikte başarılı olacağına inanıyor.

Stefan Kuntz Tekliflere Açık Olabilir

Stefan Kuntz da Milli Takım’daki görev süresinin ani bir şekilde dolabileceğinin farkında. Bu açıdan Stefan Kuntz tekliflere açık olabilir. Geçmişte büyük takım çalıştırmayan Alman hoca, olası bir büyük takım teknik direktörlük teklifini reddetmek istemez. Bu gibi durumlarda TFF’de hızlı bir şekilde aksiyon almak için alternatiflere sürekli çalışıyor. TFF’nin sahip olduğu teknik direktör havuzu, hocaların görevde olması ve boşta olmasına bağlı olarak düzenli bir şekilde güncelleniyor.

Bu gelişmeler yaşanırken TFF’nin şimdilerde düşündüğü tek konu Stefan Kuntz’a destek olmak. Zira TFF yöneticileri hocanın oyuncular ile birlikte çok iyi bir iletişime sahip olduğunu ve kısa zaman içerisinde takımın başarılı sonuçlar alacağına inanıyor. Uzun yıllardır şampiyonalara katılım gösteremeyen Milli Takım ise, önümüzdeki şampiyona ile birlikte ani bir zirve yapması bekleniyor.

Spor