Elektronik Sigaralarda Sıcaklık Sabitlenmeli Midir

Elektronik Sigaralarda Sıcaklık Sabitlenmeli Midir

Elektronik Sigaralarda Sıcaklık Sabitlenmeli Midir?

Elektronik sigara ya da bir diğer ismi ile bilinmekte olan E-sigaralarda bulunan sıcaklık ayarı oldukça büyük bir önem taşır. Elektronik sigaralarda sıcaklık artışı ya da düşüşü yapılabilirken, sabit bir sıcaklık ayarı yapılması gerekmektedir. Elektronik sigara cihazlarında sabit olarak 230 derece sıcaklık bulunmalıdır. Sabit olacak olan sıcaklık üzerinden tercihe ve içim şekline göre sıcaklık arttırılabilir ya da azalttırılabilir. Ancak sabit bir sıcaklık değeri üzerinden bu ayarların yapılması, cihazların sağlığı açısından büyük bir önem arz etmektedir.

Elektronik Sigara ile Normal Bir Sigara Arasındaki Fark Nedir?

Elektronik sigaralar, son derece teknoloji ile uyumlu olan cihazlardır. Bu cihazlar ile normal yani tütün mamulü olan bir sigara arasındaki fark oldukça fazladır. Elektronik sigara cihazındaki kimyasal madde miktarı ile normal bir sigaranın içermekte olduğu kimyasal oranı çok farklıdır. Buna bağlı olarak da hesabı yapılmakta olan zarar oranları farklılık ve değişim göstermektedir. Tütün mamulünden yapılmakta olan normal bir sigara içerisinde 7.000’e yakın bir oranda kimyasal madde bulunmaktadır. Yapılan araştırma ve incelemelere göre ise elektronik sigaralar içerisinde yer alan kimyasal oranı çok daha az orandadır. Bunun ile birlikte kimyasal maddenin göstermiş olduğu zarar da elektronik sigaralarda çok daha az orandadır. Bir elektronik sigara, normal bir sigaraya göre %95 oranında daha az zarar göstermektedir. Ayrıca içeri çekim esnasında dumanı kuru tutan normal sigara çeşitlerine göre elektronik sigaralar her bir çekim esnasında dumanı nemlendirir. Sigaraların üretiminde ana madde olan nikotin maddesi ise elektronik sigaralarda sıvı nikotin halinde bulunmakta ve yer almaktadır.

Smok Marka Elektronik Sigaralar

Smok marka elektronik sigaralar, elektronik sigara denince akla ilk olarak gelen marka ve ürünlerdir. Smok markası, zevke göre kullanımda ya da sigarayı bırakma amaçlı kullanımda en çok sevilen, beğenilen ve aynı zamanda da tercih edilen bir markadır. Smok markası içerisinde yer alan seri ve sigaralar çokça çeşitli olup, farklı aromalara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca elektronik sigaralar arasında yapılan incelemelere göre de Smok markasının sigarayı bırakmaya yardımcı olduğunu, bireylerde sigara içme isteğini de azalttığı bilinmektedir.

Genel Kültür