Cildinizi okuyun

Cildinizi okuyun

Sienna Miller ve Penelope Cruz gibi ünlülerin nöropati (İyileşmenin vücutta var olan iyileştirici kuvvetlerin etkisine bağlı olduğu prensibine dayanan bir tedavi metodu) doktoru Dr. Nigma Talib “Vücut sağlığınız, kendini yüzünüzde gösterir.” diyor ve ekliyor ”Zayıf bir beslenme ciltte kendini kırışıklık, çizgi ve kızarıklıklarla dolu donduk bir ten rengi şeklinde gösterir.” Talib’in teorisine göre, belli gıdalardan kaçınmak, sindirim sağlığınızı ve dolayısıyla görünümüzü düzeltecektir.

Cildinizi nasıl okursunuz

Gluten Yüz

Kırmız kabarık yanaklar, çene etrafında koyu lekeler

Gulten, arpa, buğday ve çavdarda bulunan bir proteindir. İnsanların çok azı çölyak hastası olmasına rağmen, çölyaka göre çok daha hafif olan glüten hassasiyeti, vücuttaki ve ciltteki enflamasyon ihtimalini arttırır.Ayrıca bağışıklık sistemine ve üreme hormonlarına zarar vererek çenede ciddi koyu lekelere sebep olur. Gluteni üç haftalığına keserek daha çok lif tüketmek, bu lekelerin görünümünü hafifletecektir.

Süt Ürünleri Yüzü

Şişmiş göz kapakları, gözlerin altında torbalar ve koyu halkalar, çene üzerinde küçük beyaz lekeler

Sütte bulunan Laktoz, sıklıkla rastlanan bir gıda intoleransı ya da hassasiyetidir.Yukarıda saydığımız belirtilere sahipseniz, bu süt ve süt ürünlerine karşı hassas olduğunuz anlamına gelebilir.Süt ürünleri hassasiyeti genelde çene etrafında kendini gösterir bu da yüz haritasında üreme organlarına denk gelir.

Şeker Yüz

Alın çizgileri/kırışıklıkları, sarkık bir cilt, gri bir cilt tonu

Fazla glikoz molekülleri kolajenleri kendine bağlar, normalde elastik olan liflerimizi sertleştirir. Cilt incelir, sarkar ve çizgiler görünür hale gelir. Vücuttaki fazla şeker, bakteri dengemizi bozar ve bu da yüz, göğüs ve sırttaki akneyi tetikler.

Alkol Yüz

Gözler arasındaki çizgi ya da kızarıklık, düşük göz kapakları, yanaklar boyunca tüylü çizgiler (dehidrasyon), kırmızı yanaklar ve burun, derin nazolabial çizgiler. Alkol cildi kurutur, bu da ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü kötüleştirir. Cildi elastik tutan protein kollajene zarar veren şeker de alkolde yüksek miktarda bulunur. Karaciğeriniz alkolü sindirmek için mücadele ederken, kaşların arasında derin çizgiler veya kızarıklıklar olabilir.

Kaynak: tekicerik.com

Moda ve Yaşam