Bostonun Merak Edilen İsmi Tatum Kimdir Kariyeri Nerelidir Kaç Yaşındadır İşte Ayrıntılar

Bostonun Merak Edilen İsmi Tatum Kimdir Kariyeri Nerelidir Kaç Yaşındadır İşte Ayrıntılar

Bostonun Merak Edilen İsmi Tatum Kimdir Kariyeri Nerelidir Kaç Yaşındadır İşte Ayrıntılar

Jason Tatum, 3 Mart 1998 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde doğan bir profesyonel basketbolcudur. Şu anda NBA’de Boston Celtics takımında forma giymektedir ve genellikle forvet pozisyonunda oynamaktadır. Tatum, 2017 NBA Draftı’nda 3. sıradan Boston Celtics tarafından seçilerek profesyonel kariyerine başladı. İlk sezonunda çaylak olarak gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti ve 13.9 sayı, 5.0 ribaund ve 1.6 asist ortalamalarıyla oynayarak NBA All-Rookie First Team’e seçildi. Betine

2019- 2020 Dönemi

Tatum, 2019-2020 sezonunda ise Boston Celtics’in en önemli oyuncularından biri oldu ve 23.4 sayı, 7.0 ribaund ve 3.0 asist ortalamalarıyla oynadı. Ayrıca, All-Star seçildi ve NBA All-Defensive First Team’e seçilen en genç oyuncu oldu. 2020-2021 sezonunda da Tatum, takımının en önemli oyuncularından biri olarak öne çıktı ve 26.4 sayı, 7.4 ribaund ve 4.3 asist ortalamalarıyla oynayarak kariyerinin en iyi sezonlarından birini geçirdi.

2022-2023

2022-2023 yıllarında yıldız oyuncu kariyerinin zirvesindedir. Boston şu anda ligde lider konumda bulunuyor.

Hücumun Gözbebeği Bir Oyuncu

Tatum, hücumda etkili bir oyuncu olarak bilinmektedir ve iyi bir şutör olmasının yanı sıra, uzun boyu ve yetenekleriyle savunmada da önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca, takım arkadaşlarına yaptığı paslarla da dikkat çekmektedir. Jason Tatum, genç yaşına rağmen NBA’de gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken bir basketbolcu olarak öne çıkmaktadır. Oyun stili ve potansiyeliyle, gelecekte NBA’deki önemli oyunculardan biri olmaya aday olarak görülmektedir.

Spor