2022 Dünya Kupası Biletlerine Talep Düştü!

2022 Dünya Kupası Biletlerine Talep Düştü!

2022 Dünya Kupası biletlerine talep düştü!

Bu yıl Katar’da gerçekleşecek olan 2022 Dünya Kupası için geri sayım başladı. 21 Kasım – 18 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan dünyaca ünlü futbol organizasyonuna sekiz farklı stadyum ev sahipliği yapacak. Dünya Kupası maçları TRT 1 ve TRT Spor ekranlarında naklen olarak yayınlanacak. Maçı yerinde izlemek isteyenler için ise biletler çoktan satışa çıktı!

Ortaya çıkan bilgilere göre Katar 2022 Dünya Kupası biletleri için sporseverlerden gelen talep oldukça düşük. Pek çok gerekçeyle futbol fanatikleri, bu büyük organizasyonda taraftar koltuğunda yer alamayacak.

Belçika, Dünya Kupası bilet satışlarına isyan etti

Euro 2020 için futbolseverlerden gelen talep oldukça fazlaydı. Fakat ne yazık ki aynı durum 2022 Dünya Kupası için geçerli olmadı. Yayınlanan raporlara göre Belçika, Avrupa şampiyonasında 20 bin bilet satışına imza atarken; Katar’da düzenlenecek organizasyonda ise yalnızca 1.200 bilet satabildi.

Belçika Fan Club 1895’in Pazarlama Müdürü koltuğunda oturan Guy Van den Broeck, Dünya Kupası biletlerine olan talebin azalmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.Kiralık bahis sitesi ve siteleri Broeck’e göre bu durum, Katar seyahatinin yüksek fiyatlarından kaynaklanıyor.

Guy Van den Broeck, bilet satışlarındaki düşüşe ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Dünya Kupası bu yılın sonunda gerçekleşecek. İnsanlar iki yıllık Covid’den sonra bu yaz seyahat etmek istiyor. Bu, mevcut uçuş ve yakıt fiyatları ile çok pahalı. Belçika maçlarını izlemek için taraftarlar 4 bin Euro para harcamak zorunda.” Son olarak bu durumun yalnızca Belçika’ya has olmadığını, neredeyse tüm dünya ülkelerinde aynı durumun geçerli olduğunu belirtti.

Spor